x

Blog

FILOMÉNA a HABERLANDSHOUSE

Napsal: , dne: 12.09.2019

Už od dětství jsem vždycky něco tvořila. Nejdřív jsem šila, pak jsem chtěla být malířkou, v 8 letech dokonce keramičkou. (Do dnešního dne mám ráda hlínu, když budeme mít garáž, hned si koupím hrnčířský kruh!) Vystudovala jsem módní návrhářství, ale po narození mích dětí se interiérový design stal důležitějším. Rekonstrukce domu se stalo mým koníčkem. Žiji tady se svým manželem, dvěma dětmi a psem

 

Jaké materiály v interiéru preferujete?

Blízké přírodě. Překližka, mramor, žula, přírodní kámen, beton, keramika / porcelán a z textilií je můj oblíbený samet. Také mám ráda kovy, ať už je to ocel nebo děrovaná deska. Důležité je mít prvky z jednoho kusu a vše ať je vysoce kvalitní.

 

Jaké místo zastává udržitelnost a minimalismus ve Vaši tvorbě?

Samozřejmě, udržitelnost je i pro mě důležitá. Preferuji přírodní nebo recyklované, jedinečné, ručně vyráběné předměty, které mají duši. Měla jsem byt plný recyklovaných předmětů, ale dnes už dodržuji zásadu „méně je více“. Je lepší se obklopit  kvalitními předměty, které můžeme dlouho užívat, a tím podpoříme ne jenom práci našich designéřů, ale i přírodu. Neplýtvejme! 

 

Vypínače jsou docela malým detailem v interieru?

Můj manžel, i moje máma mi od dětství zdůrazňuje, že se ztratím v detailech! A je to docela pravda. Všechno musí být na milimetre přesný, musíme všechno dotáhnout co nejlíp jak to umíme! Ani obraz na zdi nemůže viset nakřivo a vypínač taky ne. Není jedno, kde je umístěná váza na stole, anebo jaké kytky v ní jsou. Nebo jaký ozdobný polštářek právě leží na sedačce. A to bych ještě mohla dál jmenovat… 

 

Čím vás okouzlily porcelánové vypínače?

Nikdy jsem neměla ráda plastové vypínače a pátrala jsem po starým porcelánu. Bohužel z těch se najde jenom málo stejných a jejich stav taky není nejlepší, které by se dali použít i v ´chytré´ domácnosti. Myslím tím že třeba otočný vypínač nejde instalovat do elektronicky, telefonem řídící domácnosti. Proto máme taky žaluziové vypínače. I když systém zatím není chytrý, ale je tady možnost je v budoucnu předělat.  Katy Paty vypínače jsou jediný na trhu které za tu cenu stojí a jsou i hezké. (Bohužel když jsem na vás narazila, v domě již byly ve zdi vyřezaný otvory pro vypínače, ale já byla odhodlaná i k tomu, že dám znovu přemístit instalační krabičky, protože jsou širší jako ostatní vypínače, tak manžel musel  posunout inst. krabičky, já vyplňovala a opravovala. Nebyla s tím malá práce, ale oplatilo se!) Do dnešního dne nemáme ještě všechny vypínače, kvůli nim jsme kupovali i lampy později, ale mě to netrápilo, protože myšlenka mít nadčasové vypínače na zdi byla důležitější. My bydlíme v rekonstruovaným statku. Ale já to nazývám moderní farmhouse. Sem by se nehodilo nic jiného než porcelán!

 

Proč jste si vybrala zrovna českou značku KATY PATY?

Existují 3 nebo 4 výrobce porcelánových vypínačů. A tady jsem měla obrovské štěstí protože když už jsem se chtěla vzdát těchto vypínačů, objevila jsem značku KATY PATY. Říkám štěstí, protože ze všech jsou tyhle nejhezčí a cenově jsou taky vyhovující. Vždycky jsem snila o takových! Mám na nich ráda tlačítka, jsou lepší, když je nemusím otáčet. A jak již jsem zmínila, dají se skombinovat s chytrou domácností. 

 

Je vám porcelán blízký? Jak byste jej doporučila kombinovat?

Určitě bych to mohla doporučit všem. Do starého domu se hodí stejně jako do domů s vysokými stropy nebo do minimalistickému designu. Jedním slovem – všude. Obzvlášť je plusem, že jsou k dostání v mnoha barvách a dají se barevně kombinovat i jeho různě části. Tuhle možnost jsem nevyužila z důvodu že jsem si představovala naše bydlení v přírodních barvách. Ale mám mnoho oblíbených barviček. V době když jsem si u vás objednávala vypínače, ještě nebyla třeba barva LUCIDUM) barvě, ani matná černá. Určitě by vypadali skvěle, takže nezavrhuji myšlenku je jednou někam namontovat.

Z jiného hlediska: U nás jsou kombinované staré porcelánové a bakelitové vypínače. Od Katy Paty jsou rozmístěné v společenských místnostech, v ložnici a dětských pokojích jsou staré vypínače. I když jsem zmínila, že nemám ráda ošklivé plastové vypínače, ale staré bakelitové byly ještě celkem hezké.

 


Potřebujete zajistit výhodné financování Vašeho podnikatelského projektu nebo nákupu vybavení?

Rád Vám kdykoliv poradí náš specialista:

Bc. Petr Ledvina